تبلیغات
لژیون مسافر محمد داودی - کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره60؛ از فرمانبرداری تا فرماندهی + صوتی

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه گذشته هفدهمین جلسه از دوره پنجاه و سوم سری کارگاه‌های آموزش جهان‌بینی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با دستور جلسه " از فرمانبرداری تا فرماندهی " و نگهبانی و استادی آقای مهندس و دبیری خانم شبنم در تاریخ چهارشنبه 94/08/06رأس ساعت 14:20 آغاز به کار نمود.

آپلود عکس

همراه با فایل صوتی سخنان مهندس حسین دژاکام

اگر کسی فرمانبرداری را یاد بگیرد، می تواند فرمانده خوبی باشد. کسانی سرداران قوی و نیرومند هستند که از پائین ترین جزء به سرداری رسیده اند و این بهترین حال ممکن است.

امیدوارم حال شما هم خوب باشد ، حال من بحمدلله خوب است.

عزیزان راهنما توجه نمایند که وقتی می خواهند رهجویشان را رهائی بدهند، ترتیبی اتخاذ کنند که راهنمای همسفرشان هم آگاه باشد. شما روز جمعه رهائی رهجو را می گیرید و اصلاً راهنمای همسفر را درنظر نمی گیرید. راهنمای همسفر هم مانند راهنمای مسافر زحمت می کشد. گاهی اوقات فراموش می کنید، ولی حتماً ترتیبی اتخاذ کنید و به مسافر بگوئید که فلان روز می خواهم رهائی تو را بگیرم و اگر می خواهی به همسفرت اطلاع بده. از یکهفته قبل خبر بدهید. راهنماهای همسفر هم موظف هستند که روزهای چهارشنبه حضور داشته باشند. الآن ذره ذره راهنماهای همسفر روزهای چهارشنبه حضور ندارند. این موضوع را در نظر بگیرید و اگر راهنمائی روزهای چهارشنبه چند جلسه بیشتر غیبت داشته باشد، لژیونش را زودتر تحویل می گیریم.

پس این موضوع را انجام دهید، تا انشاء الله روزهای چهارشنبه حضور همسفران هم پررنگ تر شود.

پارک طالقانی مقر و پایگاه ورزشی ماست، ورزش مکمل روش درمان دی اس تی است، همه افراد بایستی ورزش کنند، راهنما هم باید ورزش کند و رهجوها هم بایستی ورزش کنند و این موضوع شامل شهرستانها هم می شود.

خوردن صبحانه عالی است و لذت بخش است، ایرادی ندارد،  ولی این کار تا ساعت 8:30 بایستی باشد، نه اینکه مکان ورزشی به یک مکان تفریحی و سرگرمی تبدیل شود. همه بایستی در ورزش حضور داشته باشند.

شما در پارک طالقانی نمی توانید محلی پیدا کنید که جدا از سایر اعضاء باشد. پارک طالقانی محل ورزشی است، محل خوراک خوری نیست. ورزش لازمه حیات شماست. به همه شما توصیه می کنم که حتی الامکان ورزش شنا را انجام دهید. انجیر خشک را ببینید ، که چروک و جمع شده است، وقتی بعد از یک روز داخل آب قرار می دهید، تمام چین و چروک انجیر از بین می رود.

آب برای چین و چروک صورت بسیار خوب است، همه هنرپیشه گان هالیود در خانه خودشان استخر دارند، همه شنا می کنند بخاطر اینکه پیر نشوند. ورزش را جدّی بگیرید. به دنبال پر کردن شکم نباشید، اگر این کار ادامه پیدا کند تبدیل به بیماری می شود.

الآن یک نکته بسیار جالبی را در لژیون جونز می بینم، نکات بسیار برجسته و کلیدی و آن این است که افراد وقتی وزنشان را کم می کنند، کلی از بیماریهایشان هم درمان می شود. کلسترول بالا، قند بالا و بیماریهای دیگر برطرف می شود. شخص بعد از کم کردن وزن می بیند که دیگر بیماری قند و چربی ندارد، دیگر شخص زانو درد و کمر درد ندارد. این کمردرد و زانو درد بخاطر وزن زیاد است، وزن زیاد شما مثل این است که شما 20کیلوآجر و سیمان را پشت خودتان حمل می کنید.

اضافه وزن عامل بسیاری از بیماریهاست. اکثر بیماریهای مردم بخاطر اضافه وزنشان است. چون یک کالری و انرژی که گرفته اند، پس نداده اند. این مسئله را خیلی جدّی بگیرید. به پزشک مراجعه می کنید و هزار راه را می روید و مشکل شما حل نمی شود، ولی وقتی وزنتان را کم می کنید، می بینید که تمام مشکلات شما حل می شود.

سعی کنید در پارک طالقانی ، شاگردانتان بجای خوردن و نشستن، ورزش کنند و چابک و چالاک شوند. اینها امانتی هستند که در اختیار شما قرار داده اند.

مسئله بعد، سعی کنید درپارک طالقانی حتی الامکان از ماشین کمتر استفاده کنید. وقتی ماشین را پارک می کنید، بدلیل باریک بودن راه ، ماشین آتش نشانی یا کامیون شهرداری نمی تواند از آن رد شود. خیابان را باز نگه دارید. هرکدام هم با ماشین به پارک نیائید، با مترو، دوچرخه ، هر 4، 5 نفر با یک ماشین بیائید.

ماشاءاله وضع همه خوب شده است و روزهای جمعه کلی ماشین مدل بالا در خیابان و پارکینگ وجود دارند، دوست دارم مسئولین بیایند و ببینند که همه معتادان کارتن خواب نیستند.

و اما در مورد دستور جلسه ؛

شما در خانواده ای هستید که گاهی اوقات 3 یا 4 نفر با هم نمی سازید، چون همه شما فرمانده هستید و می خواهید فرماندهی کنید.

دو درویش در یک گلیم بخسبند                  دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند

 بنابراین اگر قرار است که همه باهم در هر کاری فرماندهی کنند، همه چیز بهم می ریزد، مثلاً در خانواده دختر ، پدر ، پسر ، مادر هرکدام یک چیز بگوید، همه چیز بهم می ریزد.

ما در کنگره هزاران نفر هستیم، بنابراین بایستی یک خط مشی داشته باشیم، هرکدام از ما یک خانواده، طایفه و محله را به سرگردانی می کشانده است و هرکدام مثل یک بمب شیمیائی بوده ایم، باعث آزار و اذیت بوده ایم. حالا ما چطور می خواهیم 1000 نفر از این افراد را کنار هم قرار دهیم، نیروی نظامی و انتظامی هم نداریم، با قوانین خودمان این سیستم را به بهترین شکل ممکن حفظ و کنترل می کنیم.

بنابراین اولین آموزش در کنگره 60 ، فرمانبرداری است. بهمین دلیل در کنگره 60 استفاده از القاب ممنوع است. نمی گوئیم جناب سرهنگ، دکتر، آقای ایکس و ... ما می گوئیم هرچیزی و هر سرمایه ای دارید، بگذارید پشت در کنگره و بیایید داخل، بخاطر اینکه شخص فرمانبردار شود. اگر یک مسافر فرمانبردار نباشد ، به نتیجه و درمان نمی رسد. اولین چیزی که رهجو بایستی یاد بگیرد، فرمانبرداری است. دلیل آن هم خیلی ساده است. اگر شما نتوانید پیراهن رهجویتان را عوض کنید، چطور می خواهید روان رهجو را عوض کنید؟ شما که کفش رهجو را نمی توانید عوض کنید، چطور می توانید روح و روانش را عوض کنید؟ شما که نمی توانید ژلی که رهجو به سرش می زند، از او بگیرید، هروئین را چطور می توانید از او بگیرید؟

در حیطه کنگره 60 و درمان اعتیاد، رهجو بایستی آنچه راهنما می گوید بدون چون و چرا بپذیرد.

اگر می گوید سی دی را بنویس ، بگوید چشم. اگر می گوید از روی وادی چند بار بنویس، بگوید چشم. اگر گفت سقوط آزاد برو ، بگوید چشم.... اگر این رویه را قبول کند، مطمئناً به درمان خواهد رسید.

بخاطر همین ، ما شأن راهنما را بالا برده ایم. پس راهنما هم بایستی رفتاری از خودش بروز بدهد، که در شأن آن جایگاهی که به او داده ایم ، باشد.

اگر شخص به فرمانبرداری نرسد، به درمان نمی رسد. در کتابهای معتادین جهان، آنها اعتقاد دارند که مصرف مواد مخدر را نمی شود کنترل کرد. فرد مصرف کننده الکلی و معتاد نمی تواند مصرف موادمخدر را کنترل کند، این یکی از قوانین این مجموعه است.

ولی کنگره 60 برخلاف این موضوع می گوید، می گوید فرد مصرف کننده می تواند موادش را کنترل شده، مصرف کند. ما 10 ماه به فرد تریاک می دادیم و می گفتیم مصرف کنید و ذره ذره کم کنید و بعد از 10 ماه شخص مصرفش قطع می شد، الآن هم شربت جایگزین این امر شده است، آنها تصور می کردند که ما می گوئیم همیشه تا آخر عمر مصرف کنند. شخص اگر فرمانبردار نباشد نمی تواند

سرجوخه فرمانده 8 سرباز است. خود سرجوخه فرمانبردارِ سرگروهبان است، سرگروهبان هم همینطور ...

فرمانده هنگ ، یک هنگ را فرمان می دهد، ولی خودش از فرمانده تیپ دستور می گیرد. فرمانده تیپ هم از فرمانده لشکر فرمان می گیرد و ... پس هر قسمتی هم فرمانبرداری و هم فرمانده . شخص فرمانده زیر دستانش است و خود فرمانبردار  بالا دستی اش است.

در قسمت قبل گفتم که راهنمای راهنماها، ایجنت است. در جائی شخص مرزبان شده بود و از راهنمایش خط می گرفت که فلانی را نگهبان بگذار، فلانی را استاد بگذار و یا .... و این کار را خراب می کرد.

یک راهنما هم بایستی از مسئولین بالادست خود فرمان بگیرد.

اگر کسی فرمانبرداری را یاد بگیرد، می تواند فرمانده خوبی باشد. کسانی سرداران قوی و نیرومند هستند که از پائین ترین جزء به سرداری رسیده اند و این بهترین حال ممکن است.

کسی می تواند بهترین وزیر باشد که از کارمند جزء حرکت کرده و به وزارت رسیده است.

ولی کسی که تا دیروز فرش می فروخته، امروز می آید می شود وزیر کشاورزی!!! این اتفاق باعث نابودی افراد می شود.

منظور من این است که، کسی که فرمانبردار باشد می تواند فرمانده باشد. کسی که حرفهای راهنمایش را به دقت گوش کرده است، راهنما می شود و شاگردانش به حرفهایش گوش می کنند.

ما بایستی به جایگاهها احترام بگذاریم. هر کس در هر جایگاهی است، ما باید به آن جایگاه احترام بگذاریم.

من در شعبه ای گفتم که ، شما فرض کنید ما ایجنتی برای یک شعبه می گذاریم ( شما مترسک را دیده اید، مترسک را در جالیز می گذارند که پرندگان به داخل مزرعه نیایند و محصل را نخورند) اگر یک مترسک را بعنوان ایجنت انتخاب کردیم، همه بایستی به آن احترام بگذارند.

اگر کسی را بعنوان نگهبان نظم گذاشتیم، اگر گفت که نایستید، بگوئیم چشم و به او احترام بگذاریم.

اگر بچه های شما هم در خانه فرمانبردار خوبی باشند، وقتی بزرگ شدند، فرماندهان خوبی می شوند.

وقتی فرمانده هستی بایستی حتی الامکان یک الگوی بی نقص باشید، وقتی گفته اند در کنگره سیگار نکشید، شما نمی توانید راهنما باشید و خودتان سیگار بکشید.

فرمانده بایستی بدون نقص باشد، ما بعضی وقت ها خودمان کاری را نمی توانیم انجام دهیم و می خواهیم دیگران انجام بدهند.

امیدوارم که ما فرمانبرداری را کاملاً یاد بگیریم، تا بتوانیم فرماندهی را یاد بگیریم و اگر تا کنون تا این مرحله پیشرفته کرده ایم، به دلیل این است که بچه ها فرمانبرداری و فرماندهی را یاد گرفته اند.

از اینکه به صحبتهای من توجه کردید ، از همه شما متشکرم. 

منبع: کنگره60

 طبقه بندی: جلسات کارگاههای اموزشی،  دستور جلسات هفتگی، 

تاریخ : پنجشنبه 7 آبان 1394 | 12:49 ب.ظ | نویسنده : مسافر مصطفی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند