تبلیغات
لژیون مسافر محمد داودی - کارگاه آموزشی جهان‌‌بینی؛ برای چه ورزشی می کنم؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه گذشته سومین جلسه از دوره پنجاه و ششم سری کارگاه‌های آموزش جهان‌بینی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با دستور جلسه  برای چه ورزشی می کنم؟ جهان بینی ورزشی به نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری مسافر علیرضا در تاریخ چهارشنبه 94/09/25 رأس ساعت 15:40 آغاز به کار نمود.

اولین چیزی که در رشته های ورزشی اهمیت دارد، اخلاق و نظم است. اگر کسی عضو کنگره است و در کلاسهای کنگره شرکت نکند و سی دی کار نکند، اگر قهرمان هم باشد برای من ارزشی ندارد...

تهیه گزارش:مسافر سید مصطفی

http://c60seyedmostafa.mihanblog.com/

منبع:کنگره60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلبداغ کن - کلوب دات کامShare

برای بشر امروزی ورزش از نان شب هم واجب تر است. باید حتماً این ورزش ارائه شود.

قبل از هرچیزی در مورد یک موضوعی باید صحبت کنم.

امروزه آمده اند تردمبیل درست کرده اند، که انسان بایستید و زمین راه برود. این موضوع سیستم فیزیولوژی و ذهن و اندیشه را بهم می ریزد. اکثر مردم هم در گوشه خانه شان تردمبیل گذاشته اند. این تردمبیل سرگیجه ایجاد می کند و حس انسان را خراب می کند.

برای ورزش پیاده روزی کنید، شنا بروید، بدوید. اینها را انتخاب کنید. با یکسری آهن ورزش کردن، انسان خشن می شود. به طور کلی ما باید ورزش کنیم. بدلیل اینکه زندگی امروزی حرکت ندارد. همه کارها به این صورت چیده شده است که انسان انرژی مصرف نکند. ساختمان ها همه آسانسور دارد، همه از ماشین استفاده می کنند، کارهای ادارات دفتری و قلمی شده است. کارهائی مثل هیزم شکنی و بیل زنی و دنبال گله راه افتادن و درختان را با اره کوتاه کردن نداریم. اینها هیچکدام دیگر نیست.

به بدن انسان مثل یک ماشین نگاه کنید. این ماشین بر خلاف ماشین های دیگر است. ماشین های صنعتی وقتی که خراب می شوند، باید توسط مکانیک درست شود. اگر ماشین پنجر می شود، یک نفر باید پنچری آن را بگیرد. ولی بدن انسان تنها سیستمی است که خودش قادر به تعمیر و بازسازی خودش است.

دوا را طبیب می دهد و شفا را خداوند می دهد و خداوند این شفا را به خود بدن تفویض کرده است.

طبیب بایستی یکسری مصالح را پای کار بریزد و بدن آن را بردارد و خودش را ترمیم کند. خون غلیظ است ، طبیب دارو می دهد و شخص می خورد و دیگر بدن خودش را ترمیم می کند و دیگر خون لخته نمی شود.

بنابراین دارو باید مشخص و مورد نیاز بدن باشد. اگر بدن گچ می خواهد ما نمی توانیم آجر بدهیم. اگر کاشی می خواهد ما نمی توانیم سیمان بدهیم. پس آن داروی لازم را که بدن نیاز دارد، باید در اختیارش قرار داد.

داروی مناسب به مقدار و میزان کافی، در یک ساعت مشخص.

من از صبح ساعت 6 صبح که استخر بودم در حال رهائی دادن هستم. در استخر 8 نفر رهایی دادم. در رختکن باز رهائی دادم. آمدم دفتر دوباره رهائی دادم.

ما برای چه اینقدر رهائی داریم؟ چون مصالح لازم را در اختیار بدن قرار می دهیم. شما برای ساختن یک ساختمان گچ، سیمان، کلید برق، پریز و همه چیز می خواهید. شما نمی توانید فقط به بدن آجر بدهید.

بعضی داروها فقط یک ماده هستند. شربت اپیوم تینکچر بین 25 تا 50 مصالح دارد و بهمین دلیل بهترین دارو است. یعنی ما مرفین، کدئین، نارکوتین، نارسئین، پاپاورین، پروتوپین و ... به مقدار لازم و در ساعت لازم در اختیار بدن قرار می دهیم.

همین برنامه هم با ورزش است. بدن به گونه ای طراحی شده است که اگر کار نکند، از بین می رود. لاستیک وقتی که کار می کند رفته رفته از بین می رود، ولی زانو اگر کار نکند از بین می رود.

بنابراین ما بایستی یک رشته ورزشی حتما داشته باشیم.

علمای فیزیولوژی می گویند که یک خانم بایستی در روز 4 تا 5 هزار قدم پیاده روی کنند و آقایان باید 8 هزار قدم پیاده روی کنند. چه کسی این پیاده روی را انجام می دهد؟

مسئله دیگر اینکه شور نگیرید و ورزش زیاد کنید. به یکی از بچه ها گفتم که جوال می دانی چیه؟ یک گونی است که از موی بز درست می کنند. جوال سیاه را هرچه بشورید سفید نمی شود. گفت یعنی چه؟ گفتم تو هرکاری کنی جوان نمی شود. آنقدر ورزش کرده بود و آنقدر هالتر زده بود که زانوهایش درد گرفته بود و آسیب دیده بود.

ورزش هم بایستی در اندازه و پارامتر خاصی انجام شود. اگر این ورزش ها انجام نشود، باید دائماً در رفت و آمد پله های آزمایشگاه باشیم.

وقتی ورزش نمی کنید، یک هندوانه بر می دارید و ستون فقراتتان در می رود، خمیازه می کشید فک تان در می رود، اینها برای ورزش نکردن است.

بنابراین برای اینکه عمر طولانی داشته باشید، بیمار نشوید ورزش کنید. علت یکسری از بیماری ها این است که مقدار موادغذائی زیاد مصرف می کنیم و سوخت نداریم و بعد می خواهیم با قرص و تردمبیل خودمان را لاغر کنیم.

بنابراین ورزش در کنگره باید یک فرهنگ شود. حتماً باید این ورزش را انجام دهید. هرکس عضو کنگره است باید ورزش کند. حتی پیاده روی و حتی شنا. شنا ورزش خوبی است و برای هر سنی جور در می آید. اگر می خواهید بیمار نشوید، شکسته نشوید و فرتوت نشوید ورزش کنید.

ما تمام رشته های ورزشی را در کنگره گذاشته ایم. ما در کنگره ورزش را برای ورزش می خواهیم نه قهرمانی. ما ورزش را انجام می دهیم که حالمان خوب شود. برای ما قهرمانی مطرح نیست. هرکس می خواهد به قهرمانی برسد برای ما ارزش ندارد. خوب است، ولی اگر این شخص، بی تربیت و بی نزاکت نباشد برای ما ارزش ندارد. اگر کسی کلاسهای جهان بینی را نرود به درد نمی خورد. در ورزش همسفرانی آمدند و به قهرمانی رسیدند و فوری به تیم های بیگانه رفتند، ما چنین چیزی نمی خواهیم.

اولین چیزی که در رشته های ورزشی اهمیت دارد، اخلاق و نظم است. اگر کسی عضو کنگره است و در کلاسهای کنگره شرکت نکند و سی دی کار نکند، اگر قهرمان هم باشد برای من ارزشی ندارد. چون خیلی از این قهرمانان ملی و جهانی داشتیم که الآن کارتن خواب هستند.

آنچه مهم است اخلاق ، انضباط و جوانمردی است. قدیم هرکس که ورزش می کرد، اول به او ادب و نزاکت را یاد می دادند و بعد میل و کباده تحویلش می دادند ، تا فردا از این زور بازو سوء استفاده نکند و به مردم ظلم نکند. حالا هم بایستی اینچنین باشد.

« تیغ در دست زنگی مست که نمی شود»

انسان باید اول اخلاق داشته باشد و بعد زورش زیاد شود.

پس اخلاق خیلی برای ما مهم است و اینکه از این ورزش لذت ببریم. برای لذت بردن از این ورزش باید مسابقاتمان دوستانه باشد و عصبانی نشویم و همدیگر را برای برنده شدن نزنیم. بنابراین در این مطلب ورزشی باید دقت کنیم و تمام رشته های ورزشی که به مرحله لازم می رسند باید جهان بینی در آنها آموزش داده شود و نمونه اخلاق باشند.

البته خوشبختانه در رشته های تیروکمان، والیبال، راگبی و کشتی ، بچه های کنگره 60 مرتب ترین و مودب ترین و بهترین تیم ها هستند و ما باید این موضوع را تقویت کنیم و از این که هستیم بهتر شویم.

مسئله دیگر؛

فردا امتحان است و امیدوارم که در امتحان موفق باشید. 1680 نفر ثبت نام کرده اند، در 23 مرکز امتحان برگزار می شود. وقتی با ویلیام مکاتبه می کنم، بسیار تعجب می کند و من مطمئن هستم برای 10 سال یا 20 سال دیگر کشور ایران در درمان اعتیاد حرف اول را خواهد زد و حتی از بعضی از کشورها برای درمان اعتیاد به ایران خواهند آمد.

چیزی که الآن انجام می شود در باور کسی نمی گنجد. امروز هم بالای 60 نفر رهائی خواهیم داشت.

امیدوارم کسانی که درس خوانده اند در امتحان موفق باشند. برای امتحان 1 ساعت بیشتر وقت نداریم. امتحان در کنگره 60 مثل کنکور می باشد، اصلاً مهم نیست سوال سخت یا آسان باشد، وقت زیاد و کم ، سوال آسان و سخت برای همه است. بنابراین ما دو تا نیم ساعت وقت گذاشته ایم. اگر کسی بلد باشد در 10 دقیقه جواب سوالها را می دهد. وقت را بگونه ای تنظیم کرده ایم که هرکس امتحان داد برود. اگر وقت را بیشتر کنیم، شیطنت ها زیاد می شود.

در امتحان هم مسئول امتحان گوشه ای می نشیند و همه چیز آزاد است، فقط در صورت دیدن تخلف شماره صندلی را یادداشت می کند و بعد از قید شدن این موضوع، شخص به مدت دو سال از دادن امتحان محروم می شود.

راهنما باید شخصی باشد بی نقص و الگو ، اگر کسی بخواهد تقلب کند ، اصلاً به درد راهنمائی نمی خورد.

خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج

مسئله بعد؛

از اول ماه لژیون ها چرخشی می شوند و این کار از آکادمی شروع می شود. از اول هر ماه هر لژیون 20 صندلی سهمیه دارد و کسی هم نمی تواند بایستد. بنابراین عین بازی والیبال لژیون ها به چرخش در خواهد آمد. چون الآن یک نفر دو سال است که لژیونش کنار دستشوئی است و یا یک نفر لژیونش جا ندارد. هر ماه این چرخش اتفاق می افتد.

ابتدا در آکادمی این کار را آغاز می کنیم و بعد از دو ماه ممکن است به کلیه شعب ابلاغ کنیم که این کار را انجام دهیم. هم در گروه همسفران آقا وخانم و هم مسافران آقا و خانم.

تعداد رهائی ها تا به امروز 2563 نفر شده است. تقریباً تا به امروز از آمار پارسال 300 نفر اضافه تر رهائی داشته ایم.

ما هم ساعت جلسات را زودتر شروع می کنیم تا کسانی که از شهرستان می آیند در فصل زمستان و با توجه به کوتاهی روز مشکلی برایشان پیش نیاید و زودتر بتوانند به شهر خود باز گردند.

خلاصه مطالب ؛

1ـ جهان بینی ورزشی

2ـ اهمیت اخلاق ونظم در ورزش.

3ـ شرایط امتحان کمک راهنمایی

4ـ چرخشی شدن لژیون ها از اول ماه در شعبه آکادمی

5ـ اهدای جوایز تیم های اول تا سوم ششمین دوره مسابقات والیبال جام سردار

 

در ادامه جوایز تیم های اول تا سوم ششمین دوره مسابقات والیبال جام سردار کنگره 60 (شروع مرداد 94 لغایت آبان 94 ، به مدت سه ماه)  با حضور 32 تیم از نمایندگی های کنگره 60 ، توسط مهندس دژاکام اهداء گردید. 

تیم اول : نمایندگی پرستار ـ جایزه نقدی : 1.200.000 تومان 

تیم دوم : نمایندگی رباط کریم (ابن سینا) ـ  840.000 تومان

تیم سوم: نمایندگی ایمان (تهرانپارس) ـ 600.000 تومان 

 آپلود عکس

تهیه گزارش:مسافر سید مصطفی

http://c60seyedmostafa.mihanblog.com/

منبع:کنگره60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلبداغ کن - کلوب دات کامShareطبقه بندی: دستور جلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره60 درمان اعتیاد،  

تاریخ : چهارشنبه 25 آذر 1394 | 07:15 ب.ظ | نویسنده : مسافر مصطفی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند