تبلیغات
لژیون مسافر محمد داودی - مکاتبات حسین وبیل

مکاتبات حسین و بیل

حسین عزبز:

خوشحالم که می‌شنوم جشن همسفر در تمامی شعب کنگره 60 به‌خوبی برگزار شد.

تصویر شما برای آکادمی یک تصویر اصیل است که می‌تواند پیغام امید را از تهران به تمام دنیا منتشر کند. هیچ کشوری را نمی‌شناسم که اثرات مخرب اعتیاد را بر روی شهروندان سلامت اجتماعی خود احساس نکرده باشد.

انتقال این پیام که اعتیاد یک بیماری پیچیده است که نیاز به درمان جسم، ذهن و روح (جهان‌بینی) دارد اما مردان وزنان می‌توانند به‌طور کامل به ریکاوری برسند وزندگی غنی و معناداری داشته باشند، پیغامی است که به‌شدت موردنیاز است. این آکادمی که شما پیشنهاد می‌کنید می‌تواند این پیام را انتقال دهد.


به ادامه مطلب مراجعه شود 

صحبت درباره پیغام امید شد، فراموش کرده بودم که به شما بگویم چقدر از فیلم مستند «نوری در تاریکی اعتیاد» که توسط دختر شما شانی کارگردانی شده بود لذت بردم. این‌یک فیلم عالی و قابل‌توجه است که من آن را بسیار الهام‌بخش یافته و امیدوارم که شانی فیلم دیگری درباره کنگره 60 و متدهای آن کارگردانی کند. لطفاً پیغام تبریک من را به خاطر این کار عالی به او برسانید.

تعداد مسافران و همسفران که به دنبال خدمت به‌عنوان راهنما و کمک راهنما هستند، همواره من را متعجب می‌کند. این بسیار باارزش است. تعدادی مطالعات درباره فعالیت‌هایی که می‌توانند ریکاوری را قدرت ببخشند و سلامت جسمی و احساس را بهبود دهند انجام‌شده است. یکی از فعالیت‌هایی که در صدر قرارگرفته خدمت به دیگران بود. کنگره 60 از طریق ایجاد جایگاه‌های راهنمایی و کمک راهنمایی این مسئله را به درجه بسیار عالی رسانده است. بهترین آرزوها را برای تمام افراد حاضر در این امتحان و نیز اعضای تیم راگبی کنگره 60 که این هفته مسابقه دراند آرزومندم.

توجه به استفاده از ورزش در ریکاوری از اعتیاد در آمریکا افزایش‌یافته است؛ اما هیچ‌کس نتوانسته این مسئله را به‌اندازه کنگره 60 گسترش بدهد. شخصی که از این مسئله دفاع می‌کند اسکات استرود نام دارد (مصاحبه من با وی در این لینک موجود است). وب‌سایت سازمانی این شخص نیز در این لینک موجود است ( .... )

دوست دارم شمارا به اسکات معرفی کنم و امیدوارم که بتوانید نوعی که بتوانیم نوعی از همکاری را با وی داشته باشید تا فعالیت‌های ریکاوری با زمینه ورزش در سطح جهانی رشد پیدا کند.

من و ریتا خوب هستیم، دخترم لیتا و نامزد او تعطیلات آخر ماه را پیش ما خواهند آمد. او همچنان از درس دادن در دانشگاه لذت می‌برد. من و شما مورد رحمت خداوند بوده‌ایم که فرزندانمان چنین لذتی را به زندگی ما آورده‌اند. تعدادی از دانشجویان که تز دکترای آنها متمرکز بر ریکاوری از اعتیاد بوده‌اند را این اواخر استادی کرده‌ام. ای‌کاش چنین فرصت‌های تحصیلی زمانی که من جوان‌تر بودم فراهم بود؛ اما زمانی که در اواخر سال 1960 من وارد این زمینه کاری شدم هیچ نوعی از تحصیلات که متمرکز بر اعتیاد باشد وجود نداشت.

امیدوارم این آکادمی که در ذهن خود پرداخته‌اید دانشمندان جوان ایرانی را به این حوزه جذب کند و باعث توسعه و پیشرفت این برنامه‌های آموزشی برای این جوانان مشتاق این زمینه شود.

همچنین می‌خواهم از احسان رنجبر تشکر کنم که چنین خدمت مترجمی خوبی برای تمامی مکاتبات من و شما انجام داده است. باعث شعف زیادی برای من خواهد بود که بتوانم به زبان‌اصلی شما با شما در ارتباط باشم اما متأسفانه پیرتر از آن هستم که بتوانم زبان شمارا در سطوح عالی بیاموزم. حال که این توانایی را ندارم ما همچنان می‌توانیم بر مهارت ترجمه احسان تکیه کنیم و قدردان آن باشیم.

دوست و برادر همیشگی شما بیل

مترجم: احسان رنجبر

منبع :وبلاگ لژیون کمک راهنما اصغر منصوری
تهیه گزارش:مسافرسید مصطفی               طبقه بندی: مشارکت های مکتوب، 
برچسب ها: کنگره60 درمان اعتیاد،  

تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394 | 12:56 ب.ظ | نویسنده : مسافر مصطفی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند